Розроблено порядок психологічного і психотерапевтичного впливу

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України опубліковало для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу».

Проблема, яка потребує роз’яснення

Станом на сьогодні в Україні відсутня система формування та підтримки професійних компетентностей відповідних надавачів психологічної та психотерапевтичної допомоги (далі — надавачі). Не використовуються сучасні технології, а освіта надавачів не відповідає сучасним світовим стандартам. Не визнається роль фахових асоціацій у сфері охорони психічного здоров’я у визначенні стандартів надання допомоги та підготовці фахівців.

Суть проєкту акта

Проєктом наказу пропонується затвердити порядок застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, визначити коло джерел методів психологічного і психотерапевтичного впливу, які базуються на засадах доказової медицини.

Прийняття проєкту наказу МОЗ України дозволить:

  • забезпечити на державному рівні систему застосування методів психологічного та психотерапевтичного впливу на засадах доказової медицини та на основі підтвердження їх надійності та доведеності;
  • забезпечити підвищення рівня освіти фахівців у сфері охорони психічного здоров’я відповідно до сучасних світових стандартів, впровадження доказових форм психотерапії та інших психосоціальних втручань.

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Експертної групи з питань розвитку медичних послуг Директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: b.kondratenko.moz@gmail.com
Контактна особа — Кондратенко Богдан (тел.: 044 253-69-67).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua

Відповідний проєкт наказу МОЗ України винесено на громадське обговорення
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *