COVID-19: чи підвищують кондиціонери ризик інфікування?

Увімкнені побутові кондиціонери у літню пору за умов їхнього правильного використання не впливають на ризик передавання нової коронавірусної інфекції, оскільки вони не є системами вентиляції. Принцип їх роботи в тому, що кондиціонери забирають повітря із приміщення, охолоджують його та повертають назад у те ж приміщення.

Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Кондиціонер не розбавляє повітря закритих приміщень чистим повітрям іззовні.

Використання кондиціонерів

Використання кондиціонерів часто викликає хибне відчуття свіжого чистого повітря у приміщенні. Насправді ж у повітрі закритого приміщення поступово накопичується вуглекислий газ, хімічні та біологічні забруднювачі.

Саме провітрювання приміщень є одним із основних заходів профілактики передачі респіраторних захворювань, зокрема COVID-19. Використовуючи кондиціонер, потрібно не забувати добре та часто провітрювати приміщення.

Нині є лише одна згадка, що в погано провітрюваному приміщенні, із недотриманням фізичного дистанціювання, респіраторної гігієни та етикету кашлю використання кондиціонерів може вплинути на передавання збудника COVID-19.

Наразі немає підстав вважати, що зараження новим коронавірусом через кондиціонер можливе.

Також кондиціонер не може стати джерелом розповсюдження збудника COVID-19, тому що вірусу для розмноження потрібен живий організм-хазяїн.

Водночас потрібно дотримуватися правил експлуатації побутових кондиціонерів, регулярно проводити їх технічне обслуговування, очищення та дезінфекцію.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами phc.org.ua

Коментар від Центру громадського здоров’я МОЗ України
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *