COVID-19 і спека: як вберегти своє життя

Правила використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) у літню пору такі ж, як і в будь-яку іншу. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України і наголошують, що захисну маску слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Влітку це відбувається частіше. Це ж стосується і використання респіратора. Вірус SARS-CoV-2 не розмножується на поверхні маски, але може зберігатися на ній деякий час.

Особливі застереження

У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря.

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватися правил використання захисних масок.

А саме:

  • не торкатися зовнішнього боку маски під час її носіння;
  • знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
  • не використовувати одноразові маски повторно;
  • після зняття або доторку до використаної маски слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

Щодо носіння медичних рукавичок влітку, то їх слід використовувати, коли є ризик контакту з біологічними рідинами.

Захворювання на COVID-19 не передається через непошкоджену або пошкоджену шкіру. А контакт із біологічними рідинами може виникати, наприклад, під час догляду за інфікованим. У цьому разі рукавички слід зняти та утилізувати одразу після процедури, для виконання якої вони були надягнуті.

Одягаючи медичні рукавички у громадських місцях, слід пам’ятати про ризики.

Руки в рукавичках, якщо вони забруднені, так само як і без рукавичок, можуть переносити збудники захворювань на відкриті поверхні шкіри, зокрема на обличчя та слизову оболонку очей.

Надягнуті рукавички створюють хибне відчуття безпеки. А тривале використання медичних рукавичок може призводити до подразнення шкіри на руках.

Незважаючи на послаблення протиепідемічних заходів, задля власної безпеки слід і досі дотримуватися фізичного дистанціювання (не менше 1 метра від інших людей у публічних місцях), гігієни рук, етикету кашлю та самоізоляції у разі появи респіраторних симптомів.

Також необхідно дотримуватися тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, зокрема використання засобів індивідуального захисту у громадських місцях: магазинах, супермаркетах тощо. Ці рекомендації наявні у Постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 та чинних постановах головного державного санітарного лікаря України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua

У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *