COVID-19: зростання захворюваності пов’язано з порушенням рекомендацій МОЗ

Значне зростання  кількості нових випадків захворювання на COVID-19, яке спостерігається у країні з минулого тижня, пов’язане з нехтуванням громадянами рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України щодо профілактики зараження коронавірусною інфекцією. Українці переплутали пом’якшення карантину з його повною відміною.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу 16 червня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Значне зростання кількості підтверджених випадків на COVID-19 у нас почалося на минулому тижні, коли ми стійко перейшли поріг і почали ставити своєрідні антирекорди — більше 600 випадків на добу, було і 753 випадки на минулому тижні. Ми пов’язуємо це, зокрема, з тим, що люди переплутали пом’якшення карантинних заходів з повним скасуванням усіх обмежень, які існують у країні. Деякі українці повністю нехтують такими рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, як дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками та масками», — підкреслив він.

Крім цього, за словами міністра, спалахи хвороби в окремих населених пунктах часто пов’язані з проведенням святкових заходів без дотримання карантинних обмежень.

«Ми вважаємо, що одним із основних критеріїв для зниження ризиків інфікування і внаслідок цього — зменшення кількості осіб, які захворіли, — це дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України», — зазначив М. Степанов.

За словами очільника відомства, окрім зростання кількості  нових випадків захворювання на COVID-19, у країні спостерігається ріст кількості звернень громадян із симптомами коронавірусної хвороби, а також госпіталізації хворих.
М. Степанов нагадав, що в Україні діє адаптивний карантин, який передбачає посилення обмежувальних заходів у разі погіршення епідемічної ситуації в тому чи іншому регіоні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Українці переплутали пом’якшення карантину з його повною відміною.
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *