Медична освіта, вакцинація в умовах карантину та забезпечення ліками

17 червня 2020 р. Ірина Микичак, заступник міністра охорони здоров’я України, розповіла про деякі напрямки роботи Міністерства.

Так, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України за підтримки народних депутатів підготувало і внесло на розгляд Парламенту законопроєкт, який передбачає залучення науково-педагогічних працівників у лікувальний процес у клінічних медичних закладах. Міністерство сподівається на його ухвалення найближчим часом.

Медична освіта

17 червня 2020 р. Кабінет Міністрів планує розглянути та затвердити Порядок використання бюджетних коштів для організації стажування лікарів-інтернів у 2020 р. Документ передбачає, що розпорядниками цих коштів будуть структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних держадміністрацій. На оплату стажування лікарів-інтернів  цього року з державного бюджету виділено 99 млн грн. Цього року діятиме такий же порядок проходження інтернатури, як і минулого. Водночас МОЗ України розробляє новий прозорий та зрозумілий порядок проходження інтернатури.

Випускники вищих навчальних медичних закладів можуть проходити стажування у приватних закладах охорони здоров’я. Визначено вимоги до цих закладів: наявність ліцензії на медичну практику, включення в перелік баз стажування. Крім того, випускники проходитимуть очну частину інтернатури коштом державного бюджету, заочну — коштом приватного медичного закладу.

В Україні тривають ліцензійні тестові  іспити на визначення знань у галузі медицини КРОК-2. Для участі в іспитах за різними спеціальностями було зареєстровано 14 650 студентів. Явка становила 96,5%. Іспити проводяться з дотриманням усіх протиепідемічних вимог.

Косметична продукція та виробництво ліків

МОЗ України розробило нову редакцію проєкту Постанови Кабінету Міністрів про затвердження технічного регламенту на косметичну продукцію. Міністерство наполягає на виключенні з такої продукції мутагенних та канцерогенних речовин. Ухвалення постанови дозволить гармонізувати технічне регулювання косметичної продукції в Україні з європейським законодавством, усунути юридичні, адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі з країнами Європейського Союзу.

9 червня 2020 р. МОЗ України оприлюднило для громадського обговорення проєкт розпорядження Уряду про схвалення Концепції Державної цільової програми створення та розвитку внутрішнього виробництва високоякісних лікарських засобів для профілактики лікування особливо небезпечних інфекційних та інших захворювань для забезпечення державних потреб України на 2020–2025 рр. Основною метою документа є організація виробництва на території України всіх препаратів, необхідних для повного забезпечення населення, із залученням вітчизняних та зарубіжних інвестицій та новітніх технологій. Проєкт направлено на погодження міністерств та відомств.

Проблеми вакцинації

Питання вакцинації є проблемним для України, особливо в період карантину. Наразі зафіксовано зменшення кількості щеплень. МОЗ України спільно з міжнародними організаціями працює над інформуванням населення про важливість вакцинації як єдиного доведеного методу профілактики інфекційних захворювань, особливо в дитячому віці.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами t.me/mozofficial

Результати брифінгу Ірини Микичак, заступника міністра охорони здоров’я України, від 17 червня 2020 р.
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *