Безпека донорської крові та доступність до ліків пацієнтів із COVID-19

17 червня 2020 р. відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет). Захід проходив у режимі відеоконференції за участю 12 членів Комітету.

У засіданні також взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки та оборони України, дипломатичних установ іноземних представництв та міжнародних організацій.

Якість, доступність і безпека донорської крові

Комітет розглянув проєкт Закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» (№ 3648).

Голова Комітету Михайло Радуцький зауважив, що це спільний комітетський проєкт Закону. «Нарешті ми можемо перейти від слів до діла і почати створення сучасної правової бази, яка буде гармонізована з положенням відповідних директив Європейського Союзу у сфері донорства крові», — сказав він і подякував усім, хто брав участь у його розробці.

Законопроєкт від авторського колективу представила народний депутат Ольга Стефанишина. Вона наголосила на важливості законопроєкту, оскільки щодня сотні українців потребують донорської крові, а система крові є застарілою і повинна змінитися.

«Цей законопроєкт націлений на те, щоб донорська кров в Україні була якісною, ефективною і безпечною. Із вступом у дію цього закону її перевірятимуть і контролюватимуть за євростандартами. Буде відновлено ліцензування всіх закладів, які працюють у системі крові, його буде здійснювати компетентний орган. Також цей орган буде відстежувати весь шлях крові донора до кінцевого пункту призначення», — сказала народний депутат.

За її словами, розвиток системи базуватиметься на безоплатному і добровільному донорстві. Закон дозволяє донорство не за пропискою та іноземцям. Передбачається створення єдиної бази донорів.

О. Стефанишина також проінформувала про організацію керування системою крові.

Доповідачка закликала долучатися до донорства.

Заступник міністра охорони здоров’я —  головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко проінформував, що Міністерство повністю підтримує розроблений законопроєкт і висловив зауваження щодо необхідності внесення відповідних змін до Закону «Про державно-приватне партнерство».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проєкт Закону № 3648 до порядку денного і прийняти в першому читанні за основу з урахуванням пропозиції Міністерства охорони здоров’я України.

Члени Комітету розглянули «Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення встановленого порядку надання інформації про стан здоров’я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів» (№ 3649).

Проєктом пропонується запровадити адміністративну відповідальність за ненадання особою, яка здійснює донацію крові та/або компонентів крові, інформації про стан свого здоров’я або надання неправдивої інформації, якщо це негативним чином позначилося на безпеці та якості заготовлених крові та/або компонентів крові. За таке правопорушення пропонується ввести відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час розгляду зазначалося, що цей законопроєкт системно пов’язаний із попереднім і направлений на забезпечення більшої безпеки донорської крові.

Представники Міністерства охорони здоров’я України заявили про підтримку цього нормативного акта.

Комітет прийняв рішення запропонувати головному Комітету підтримати законопроект № 3649 і рекомендувати Верховній Раді України включити його до порядку денного та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Доступ до ліків пацієнтів із COVID-19

Також на засіданні розглянули проєкт Закону «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо продовження строку дії у зв’язку із загрозою зростання захворюваності населення на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (№ 3636).

Проєкт Закону розроблений з метою забезпечення доступу громадян із коронавірусною хворобою до ліків та запобігання поширенню COVID-19 серед населення України. Проєктом пропонується продовжити строк дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», чинного до 1 липня 2020 р., до 1 січня 2021 р.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей законопроєкт за основу та в цілому з необхідним техніко-юридичним опрацюванням.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України

Члени Комітету розглянули проєкт Постанови «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» (№ 3330 доопрацьований).

М. Радуцький нагадав, що під час першого розгляду Програми Комітет надав свої пропозиції та зауваження до представленого документа і звернув увагу на те, що «у розділі 12 доопрацьованої Програми враховано практично всі зауваження, що стосуються громадського здоров’я, спеціалізованої медицини, доступних та якісних лікарських засобів тощо».

Перший заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як проінформувала про внесені під час доопрацювання зміни до Програми і відповіла на запитання народних депутатів.

Комітет прийняв рішення схвалити Програму діяльності Кабінету Міністрів України в частині охорони здоров’я та направити відповідний висновок Комітету з питань економічного розвитку, визначеного головним з підготовки цього проєкту.

Народні депутати підтримали пропозицію щодо проведення дводенної робочої поїздки у Хмельницьку область із проведенням 9 липня 2020 р. виїзного засідання Комітету і 10 липня — робочої наради.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами rada.gov.ua

Відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *