COVID-19: в Україну прибув черговий гуманітарний вантаж із Китаю

Вранці 24 червня 2020 р. до Києва з Пекіну прибув літак Збройних Сил України (ЗСУ) з гуманітарним вантажем, наданим китайськими партнерами і друзями.

У аеропорту «Бориспіль» від Міністерства закордонних справ (МЗС) України вантаж зустрів заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

Як повідомляють в Уряді України, до формування вантажу в Китаї долучилися 39 державних і приватних організацій, міністерств, відомств, регіональних урядів, вищих навчальних закладів, компанії, члени Китайської торгової асоціації, китайська діаспора в Україні, Пекінське товариство Червоного Хреста, Китайська асоціація випускників українських вузів, Асоціація журналістів КНР, Китайська академія суспільних наук, китайські активісти.

Координацію роботи зі збирання, транспортування і отримання вантажу здійснювали дипломати МЗС і Посольства України в КНР, за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та ДП «Укрвакцина». Спонсором акції виступило підприємство «Метінвест Холдинг».

Що у вантажі

З вантажем прибули понад 1 млн захисних масок, медичні респіратори, захисні костюми, окуляри, екрани і рукавички, інфрачервоні термометри, тестові системи для виявлення COVID-19, дезінфектанти і антисептики.

Куди піде гуманітарна допомога

За рекомендаціями донорів, вантаж буде адресно розподілено Міністерством охорони здоров’я серед центральних органів виконавчої влади, державних лікарень Києва та регіонів, низки обласних і міських держадміністрацій, університетів, організацій, зокрема Товариству Червоного Хреста, Торгово-промисловій палаті, Спілці журналістів тощо.

Крім того, літаком ЗСУ було доставлено в Україну десять апаратів штучної вентиляції легень.

«Усі ми добре попрацювали. Це було не найпростіше завдання, але спільними зусиллями ми впоралися. Зроблено черговий дійсно вагомий внесок у боротьбу з пандемією, ми вдячні китайському уряду й народу за допомогу», — відзначив Є. Єнін.

Заступник міністра закордонних справ України також зазначив, що військовий Іл-76 доставив, окрім іншого, 32 тис. медичних масок для потреб МЗС, що сприятиме ефективнішй роботі Міністерства на період карантину.

Нагадаємо,  КНР вже надавала гуманітарну допомогу Україні для протидії COVID-19. Так, 29 травня та 8 червня 2020 р. в Україну було доставлено гуманітарний вантаж, виділений китайським Урядом, зокрема 250 тис. медичних і захисних масок, понад 30 тис. захисних костюмів, інфрачервоні термометри, захисні окуляри, тести для виявлення COVID-19 та інші предмети медичного призначення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua

МОЗ України розподілятиме медичні вироби серед кінцевих споживачів
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *