Екстрена медична допомога у Програмі медичних гарантій

1,5 млрд грн виплатила НСЗУ центрам екстреної медичної допомоги (ЕМД) за надання допомоги пацієнтам за квітень–червень. Ще 271 млн грн виплачено за надання допомоги хворим на COVID-19 та з підозрою на нього за квітень–травень 2020 р. Про це повідомила Оксана Мовчан, т.в.о. голови НСЗУ.

За що платить НСЗУ

Надання ЕМД є безоплатним для пацієнта. Зокрема, це надання ЕМД:

  • на місці події;
  • під час транспортування пацієнта, який потребує медичного супроводу до медичного закладу або між ними;
  • при особистому зверненні пацієнта, який перебуває у загрозливому для життя стані, до підрозділу ЕМД.

Як отримати ЕМД

Для отримання ЕМД пацієнту не потрібна ані декларація з лікарем, ані направлення від нього. Щоб отримати допомогу пацієнту потрібно:

  • викликати швидку допомогу за номером 103 або це мають зробити його близькі, рідні, оточуючі (якщо йдеться, наприклад про ДТП), лікуючий лікар;
  • самостійно звернутися до підрозділу ЕМД.

Плани на 2021 рік

Нагадаємо, у 2021 р. НСЗУ пропонує ввести підвищувальний коефіцієнт за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильних маршрутів пацієнтів, зокрема для пацієнтів з інфарктом чи інсультом. Центр ЕМД буде отримувати більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта саме до того закладу, який має договір з НСЗУ на надання послуг з лікування саме цих захворювань.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr/

Коментар Оксани Мовчан, т.в.о. голови НСЗУ
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *