Максим Степанов зустрівся з послами країн «Великої сімки»

Нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров’я виправляє помилки старого керівництва при плануванні другого етапу медичної реформи. Уже з липня будуть дофінансовані «дефіцитні» медичні заклади, з вересня буде підвищено зарплату медикам, а уже зараз іде перерахунок тарифів на медичні послуги. При побудові медичної системи України буде враховуватися передовий вітчизняний та закордонний досвід. Мета нинішнього керівництва МОЗ – створити одну з найкращих систем охорони здоров’я у світі.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив під час онлайн-зустрічі з послами «Великої сімки» та Головою Делегації ЄС в Україні 30 червня 2020 р.

Про медичну реформу

«Ми активно працюємо над медичною реформою. Саме над медичною реформою, тому що всі попередні дії в охороні здоров’я були акцентовані виключно на зміні фінансування. Хочу сказати, що в реформуванні нашої медицини ми дуже вдячні закордонним партнерам за експертну допомогу.  Ми хочемо знати про найкращий досвід інших країн і реалізувати його. Наша мета – побудувати таку систему охорони здоров’я, яка дійсно буде однією з найкращих у світі», — наголосив М. Степанов.

За словами очільника МОЗ, першочергові дії нинішнього керівництва відомства сконцентровані на «дефіцитних» медичних закладах. Тобто на дофінансуванні тих установ, у яких зараз коштів з державного бюджету менше, ніж було торік. Зокрема, йдеться про заклади протитуберкульозної служби, психіатричні та високоспеціалізовані лікарні, які опинилися на межі закриття. «Це робиться, щоб не допустити закриття лікарень і звільнення медиків. Також ми окремо збільшили фінансування на екстрену медичну допомогу. Тому що частина екстреної медичної допомоги також відчула дефіцит коштів. Ми збільшимо це фінансування на 1,3 млн грн», — заявив М. Степанов.

При цьому МОЗ працює з розрахунками на наступний, 2021 р., а також стандартизацією медичної допомоги загалом. «Важливо, щоб ці розрахунки дійсно відповідали рівню витрат, які насправді потрібні для  надання медичної допомоги. І щоб у нас не виникало проблем із дефіцитом фінансування», — резюмував міністр охорони здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Обговорювали питання медичної реформи
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *