COVID-19: триває розбудова мережі лабораторій

Міністерство охорони здоров’я активно працює над розвитком мережі лабораторій для тестування на коронавірус по всій країні. Кількість відповідних лабораторій вдалося збільшити з 3 до 69, а кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на добу — з 300 до 14 тис.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу 4 липня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Коли в Україні розпочалася епідемія, то в країні фактично повністю була знищена епідеміологічна служба і лабораторна інфраструктура. На той час з роботою з ПЛР-тестами займалося 3 лабораторії. Сьогодні їх 69. На початку квітня, коли я став міністром, в Україні проводилося 200–300 ПЛР-тестів на добу. Сьогодні цей показник становить близько 14 тис. тестувань на добу», — підкреслив М. Степанов.

За словами міністра, старе керівництво МОЗ протягом 5 років руйнувало епідеміологічну службу, тому коли почалася пандемія коронавірусу, виник не тільки дефіцит лабораторій, але й профільних фахівців. «Ми зараз дуже швидко набираємо нових лікарів, відроджуємо службу і попереду великий шлях. Звичайно, в  нас виникають питання до окремих областей щодо термінів очікування результатів ПЛР-тестування. І ми про це чесно і відверто кажемо, це виникає у великих містах, наприклад у Львові та Києві. Ми одразу вирішуємо ці питання, одночасно збільшуючи потужності і можливості цієї служби», — наголосив М. Степанов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

На сьогодні їх майже 70
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *