COVID-19: яка медична допомога надається безоплатно

За словами Оксани Мовчан, т. в. о. голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ), за квітень–червень 2020 р. до медичних закладів було госпіталізовано 18 724 пацієнти з коронавірусною інфекцією, з них 3472 хворі отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

І хоча за червень кількість госпіталізованих пацієнтів збільшилася на 28%, на рівні жодної з областей не виявлено перевантаження «ковідних» ліжок. У кожному місті є місця для госпіталізації.

Було зазначено, що в середньому менше половини пацієнтів, у яких підтвердили діагноз COVID-19, потребували госпіталізації. Частка хворих з підтвердженим діагнозом серед госпіталізованих, які потребували медичної допомоги в умовах інтенсивної терапії, в середньому становить 18–19%. Тоді як у світі, зазвичай, інтенсивної терапії потребують близько 25% госпіталізованих пацієнтів.

Загалом за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 чи з підозрою на нього НСЗУ на сьогодні виплатила медичним закладам майже 1,7 млрд грн.

Що входить у безоплатний пакет

В безоплатний пакет послуг з лікування пацієнтів з COVID-19 у медичних закладах включено:

  • тестування на COVID-19;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ) або екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) за необхідності;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
  • консультації лікарів інших спеціальностей.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr

НСЗУ прозвітувала про надані послуги за квітень–червень 2020 р.
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *