COVID-19: Уряд виділив кошти на доплати медикам

22 липня 2020 р. Уряд затвердив Постанову № 623 «Про виділення коштів для здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоровʼя, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення».

Про що документ

Документом зокрема передбачено:

  1. Відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів на 2020 рік у загальному фонді державного бюджету, здійснити перерозподіл видатків шляхом:

1) зменшення обсягу видатків споживання за програмою 3511350 «Обслуговування державного боргу» на суму 2 609 000,93 тис. грн;

2) збільшення обсягу видатків за програмою 3511380 «Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» на суму 2 609 000,93 тис. грн.

  1. Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»:

1) зменшити обсяг видатків споживання за бюджетними програмами:

1201120 «Фінансова допомога Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, яка виділена із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для виплати по частковому безробіттю» на суму 1 000 000 тис. грн;

2501520 «Виплата допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які вибрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, за рахунок коштів, які виділені із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» на суму 500 000 тис. грн;

2) збільшити видатки за бюджетною програмою 3511380 «Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» на суму 1 500 000 тис. грн.

  1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України такі зміни:

1) у пункті 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2020 р. № 308 «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 36, ст. 1199) — із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 592:

  • в абзаці першому цифри «5000000» замінити цифрами «4000000»;
  • в абзаці другому цифри «3723000» замінити цифрами «2723000»;

2) у пункті 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 330 «Про виділення коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які вибрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 37, ст. 1226) цифри «1655117,73» замінити цифрами «1155117,73».

  1. Виділити Міністерству охорони здоров’я 5 955 360,3 тис. грн із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення, на безповоротній основі, а саме:

5 539 316,4 тис. грн (видатки споживання, з них оплата праці — 276 709,2 тис. грн) — працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд з надання первинної медичної допомоги), які надають медичні послуги за Програмою медичних гарантій, та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я;

416 043,9 тис. грн (загальнодержавні видатки, видатки споживання) як субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, — працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд з надання первинної медичної допомоги), які не надають медичних послуг за Програмою медичних гарантій.

  1. Затвердити:

Порядок використання коштів, виділених для здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення.

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.

Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, між місцевими бюджетами.

  1. Забезпечити:

1) Міністерству охорони здоров’я — погодження виділення бюджетних коштів, передбаченого пунктом 4 цієї постанови, та розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, передбаченого абзацом четвертим пункту 5 цієї Постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;

2) Міністерству фінансів:

погодження перерозподілу видатків, передбаченого пунктом 1 цієї Постанови, та скорочення видатків державного бюджету, передбаченого пунктами 2 та 3 цієї Постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;

після зазначених погоджень ― відкриття нових бюджетних програм та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.

  1. Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством фінансів та Національною службою здоров’я підготувати пропозиції щодо внесення змін до Порядку реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 65 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 18, ст. 688).
  2. Обласним та Київській міській державним адміністраціям:

1) розподілити у тижневий строк обсяг видатків субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, передбачених у додатку до цієї Постанови, між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад;

2) вжити заходів для недопущення до кінця року утворення кредиторської заборгованості з виплати відповідних доплат до заробітної плати.

Ознайомитися з повним текстом Постанови

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua

Опубліковано відповідну Постанову Кабінету Міністрів України
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *