Розроблено Порядок створення медичних стандартів і клінічних протоколів

Міністерством охорони здоров’я України винесено на громадське обговорення проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я».

Проєкт акта розроблено на виконання частини сьомої статті 8 та статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, якою визначено, що розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Про що документ

Проєктом акта передбачено:

1. Затвердити Порядок розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, що додається.

2. Міністерству охорони здоров’я України протягом шести місяців розробити та затвердити:

  • Методику розроблення стандарту медичної допомоги на засадах доказової медицини.
  • Методику розроблення клінічного протоколу та нового клінічного протоколу на засадах доказової медицини.
  • Методику використання клінічних настанов, вибраних Міністерством охорони здоров’я України для застосування на території України як клінічного протоколу без проходження процедури їх адаптації в закладах охорони здоров’я.
  • Методику розроблення табеля матеріально-технічного оснащення.
  • Методику розроблення системи індикаторів якості медичної допомоги.
  • Методику створення формулярів лікарських засобів.
  • Положення про мультидисциплінарну робочу групу з розробки стандарту медичної допомоги, клінічного протоколу.
  • Положення про фармакотерапевтичну комісію закладу охорони здоров’я.
  • Порядок ведення реєстру галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

3. Міністерству охорони здоров’я України привести протягом шести місяців свої нормативно-правові акти у відповідність із цією Постановою.

4. Міністерству охорони здоров’я України вжити заходів для створення та функціонування реєстру галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

5. Визначити відповідальним за матеріально-технічне та організаційно-методичне забезпечення, інформаційний та методичний супровід галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» або інше державне підприємство чи установу, уповноважену Міністерством охорони здоров’я України.

Проблема, яка потребує вирішення

Ефективна державна політика у сфері охорони здоров’я сприяє покращенню медичного обслуговування населення, забезпечує законність і стабільність діяльності галузі та гарантує доступність, якість, ефективність і безпеку лікарських засобів.

До цього часу розробка та впровадження галузевих стандартів (стандартів медичної допомоги, клінічних протоколів, формулярів) здійснювалася за відповідними нормативно-правовими актами. У зв’язку із трансформацією сфери охорони здоров’я, втіленням найкращих практик покращення якості та ефективності медичних послуг виникла необхідність удосконалення підходів до розроблення галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Зокрема, Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачено, що програма державних гарантій медичного обслуговування населення розробляється з урахуванням положень галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Затвердження проєкту акта дозволить врегулювати питання розроблення, взаємодії галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, контролю за їх дотриманням, моніторингу їх впровадження для забезпечення прав пацієнтів на отримання медичної допомоги у необхідному обсязі й належної якості з подальшим підвищенням ефективності роботи закладів охорони здоров’я і гарантування доступності та раціонального використання в державі ефективних та безпечних лікарських засобів належної якості.

Куди надавати пропозиції

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж 15 днів з дня оприлюднення до Експертної групи з питань спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на e-mail: b.kondratenko.moz@gmail.com

Контактний тел.: (044) 253-69-67.

Раніше ми повідомляли, що Утворено робочі групи із розробки медичних стандартів і протоколів за деякими спеціальностями

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

На громадське обговорення винесено відповідний проєкт Постанови Уряду
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *