Вакцинація від грипу та пандемія COVID-19: актуальність зростає

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України погодило з постачальниками та виробниками вакцин збільшення вдвічі кількості ввезених вакцин від грипу в Україну в епідемічний сезон 2020–2021 рр. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 2 вересня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Важливо розуміти, що до епідемії коронавірусної хвороби додасться сезонна епідемія грипу. Тому у МОЗ триває робота щодо суттєвого збільшення кількості вакцин на ринку і завезення їх у країну, адже вакцинація від грипу — це найкраща профілактика. Тож закликаю всіх громадян не зволікати з цим та подбати про захист своєї родини», — повідомив очільник МОЗ М. Степанов.

Міністр також наголосив, що для груп ризику вакцини будуть закуплені за бюджетні кошти, а щеплення будуть безоплатні.

Зазначимо, що минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 тис. доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Коментар Центру громадського здоров’я

У свою чергу, у Центрі громадського здоров’я МОЗ України зазначають, що до епідсезону 2020–2021 рр. в Україну буде поставлено:

  • 500 тис. доз вакцини VAXIGRIP TETRA (виробник Франція, чотиривалентна);
  • 45 тис. доз вакцини Інфлувак (виробник Нідерланди, тривалентна);
  • 100 тис. доз вакцини ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, тривалентна);
  • 20 тис. доз вакцини ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотиривалентна);

Тривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, які циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону, відповідно, чотиривалентна — від чотирьох.

Чому вакцинуватися від грипу потрібно щороку

У зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації до складу вакцини. Цьогоріч вакцини були розроблені з урахуванням прогнозу ВООЗ щодо циркуляції таких штамів:

  • вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2);
  • вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Звертаємо увагу! Назва регіону в штамі грипу визначається місцем, де вперше було виділено вірус.

Нагадуємо, що від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн осіб (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.

Минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Вакцинація від грипу — найкраща профілактика цього захворювання.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua

Цього року вакцин буде завезено більше
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *