Рекомендації щодо захисту від іксодових кліщів

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, 39-річна жінка на початку серпня 2020 р. після прогулянки у лісі зазнала укусу кліща, якого вилучила самостійно. За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль, діарея. Температура тіла підвищилася до 38 °С.

Наступного дня після появи симптомів жінка звернулася за медичною допомогою, була госпіталізована в інфекційне відділення. За результатами лабораторного дослідження отримано позитивний результат до кліщового вірусного енцефаліту.

Встановлений діагноз: кліщовий вірусний енцефаліт середньої тяжкості. Проти цього захворювання не вакцинувалася.

Про кліщовий енцефаліт

Кліщовий енцефаліт — гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летального результату.

Основним джерелом збудника інфекції слід вважати іксодових кліщів.

Захист від іксодових кліщів

Нагадуємо: збираючись на прогулянку, передусім подбайте про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) — спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у формі аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.

На прогулянці тримайтеяь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше.

Ретельно оглядайте себе та близьких протягом прогулянки. Відчути укус кліща неможливо: він виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин і себе.

Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua

В Україні зафіксовано випадок кліщового енцефаліту
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *