Трансплантація: українські лікарі стажуватимуться в Іспанії

18 вересня 2020 р. міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зустрівся з послом Іспанії в Україні Сільвією Хосефіною Кортес Мартін. Сторони домовилися про можливість стажування українських фахівців у провідних трансплантологічних центрах Іспанії.

Коментар Максима Степанова

«Україна потребує змін в організації системи надання послуг з трансплантації органів, у тому числі розбудови кадрового потенціалу і максимально ефективного залучення та використання фінансових ресурсів. Ключовим аспектом розвитку сфери трансплантації є збільшення кількості профільних медичних спеціалістів. Тому ми звертаємося до країн із тривалим та успішним досвідом розвитку сфери трансплантації з проханням допомогти в організації навчання українських лікарів та середнього медичного персоналу», — зазначив М. Степанов.

Очільник Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України підкреслив, що розвиток трансплантації є надзвичайно важливим для України, адже щодня приблизно 9 українців помирає внаслідок неможливості здійснити трансплантацію на Батьківщині. Насамперед це пов’язано з відсутністю системного підходу до посмертного донорства.

За словами М. Степанова, з 2020 р. в Україні активно розвивається сфера трансплантації. Потребу в таких операціях МОЗ оцінює приблизно у 5 тис. операцій на рік.
На жаль, в Україні поки що недостатня кількість фахівців із необхідним досвідом проведення операцій з трансплантації органів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Досягнуто домовленості з послом Іспанії в Україні
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *