COVID-19: МОЗ може ініціювати більш жорсткі карантинні обмеження

Проведення масових заходів за участю великої кількості людей гарантовано призводить до погіршення епідемічної ситуації у цьому районі. Про це 4 жовтня 2020 р. в ефірі одного з центральних телеканалів заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Коментар Максима Степанова

«Після проведення масових заходів або концертів за участю десятків тисяч людей ми вже за 2–3 тиж починаємо фіксувати зростання кількості нових хворих», — зазначив очільник МОЗ.

Водночас міністр на прикладі Тернополя зауважив, що більш жорстке дотримання карантинних норм напряму впливає на зменшення кількості хворих на COVID-19.

«24 вересня 2020 р., коли Тернопіль перейшов у «червону» категорію епідемічної небезпеки, показник захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів там становив 615 хворих. Через тиждень він знизився до 484. Тобто ми одразу бачимо, що введення цих обмежувальних заходів допомагає знизити рівень захворюваності. І таке ми фіксуємо у багатьох наших містах. Зупинити хворобу можна лише дотримуючись протиепідемічних правил. Іншого світ не вигадав. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, іншого шляху немає», — заявив М. Степанов.

Баланс між економікою та протиепідемічними заходами

Міністр також додав, що якщо ситуація з поширенням епідемії на коронавірусну хворобу буде погіршуватися, МОЗ ініціюватиме повернення більш жорстких карантинних обмежень.

«Зрозуміло, що «локдаун» — це найкращий шлях, щоб розірвати ланцюг передачі інфекції. Але нам також потрібно було знайти баланс між економікою та протиепідемічними заходами, щоб не зупиняти економіку. Я вважаю, що ми знайшли такий баланс, але водночас необхідно й надалі виконувати всі рекомендації від МОЗ. Але у разі якщо ситуація буде приймати загрозливий характер, Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме повернення до більш жорстких карантинних заходів», — підсумував М. Степанов.

Рівні епідемічної небезпеки

Нагадаємо, що раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила поділ регіонів за рівнем епідемічної небезпеки. Так, з 5 жовтня «червоний» рівень епідемічної небезпеки зберігатиметься у Тернополі, а замість Бережан Тернопільської обл. туди віднесено Канів Черкаської обл. До «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки віднесено 126 адміністративних одиниць. «Жовтий» рівень епідемічної небезпеки, за словами головного санітарного лікаря, буде встановлено у 274 адміністративних одиницях. До «зеленого» рівня віднесено 215 адміністративних одиниць.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

За словами Максима Степанова, проведення масових заходів гарантовано призводить до погіршення епідемічної ситуації
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *