COVID-19: медична система може не витримати

На сьогодні в українських лікарнях, визначених для лікування хворих на коронавірус, перебуває понад 20 тис. пацієнтів, і їх кількість стрімко зростає. Про це під час брифінгу 8 жовтня 2020 р. повідомив Максим Степанов,  міністр охорони здоров’я України.

Коментар Максима Степанова

«Кожного дня ми шукаємо, в який спосіб рятувати людей, щоб це було більш дієво. Однак у медичної системи є певна межа, зокрема обмежена кількість медичних працівників. У наших лікарнях станом на сьогоднішній ранок перебуває більше ніж 20 тис. хворих, тобто понад 20 тис. ліжок вже зайняті. І кожного дня ця кількість збільшується. Медична система не витримає, якщо ми не почнемо масово дотримуватися протиепідемічних правил», — заявив очільник МОЗ.

Про стан медичної системи

М. Степанов також зазначив, що за пів року медична система України була значно зміцнена: кількість ліжок у лікарнях збільшено з 12 до 37 тис., зокрема у 2,5 раза збільшено кількість ліжок з підведеним киснем; до 34 тис. на добу збільшено кількість тестувань.

«Але я ще раз наголошую — у системи є певна межа. Медицина може банально не витримати, якщо ми не почнемо усі без винятку дотримуватися правил. Я прекрасно розумію, що ми не можемо зараз піти тим шляхом, яким пішли деякі європейські країни. Наприклад, Ізраїль, який запровадив повний локдаун у зв’язку зі збільшенням кількості хворих. Так, це дієвий засіб, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу. Однак для економіки нашої країни це може стати катастрофою», — підкреслив міністр.

М. Степанов вкотре закликав дотримуватися головних протиепідемічних правил: носити маски, мінімізувати соціальні контакти, дотримуватися соціальної дистанції та користуватися антисептиком.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Максим Степанов закликав усіх громадян дотримуватися протиепідемічних вимог
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *