Україна отримає 8 млн доз вакцини від COVID-19

Україні необхідно забезпечити виробництво власних вакцин проти дифтерії, правця, кору та інших хвороб. Місцеві виробники до цього готові: є відповідні потужності та спеціалісти. Про це в ефірі одного з центральних телеканалів заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Власне виробництво

«Ми маємо створити своє виробництво вакцин. Наша країна повинна мати повністю своє забезпечення вакцинами. Це шлях нешвидкий. Це неможливо зробити за пів року, але наші виробники готові до цього приступити. Принаймні три виробники, з якими ми розмовляли, мають відповідні потужності. Я кажу про ті вакцини, якими ми користуємося постійно: проти дифтерії, правця, кору. Це питання нашої біобезпеки. Як показує COVID-19, нам необхідно мати власне виробництво. Навіть якщо на першому етапі це буде дорожче», — зазначив М. Степанов.

Вакцина від COVID-19

Щодо отримання вакцин проти COVID-19, які зараз проходять клінічні випробування у світі, міністр нагадав, що Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX, яка створила альянс щодо доступу до вакцини проти коронавірусу різних країн світу.

«Ми займаємося цим понад 5 міс — з травня 2020 р. Нам підтвердили, що коли з’явиться вакцина від коронавірусу, ми можемо розраховувати на 8 млн доз. Водночас МОЗ України веде перемовини також із такими світовими компаніями, як Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinovac», — підсумував міністр.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/moz.ukr

Та налагоджуватиме власне виробництво основних вакцин
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *