COVID-19: рекомендації для місцевих виборів

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розробило рекомендації, які увійшли до Постанови Кабінету Міністрів України та Порядку здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Про це зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час свого щоденного брифінгу 21 жовтня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«У неділю відбудуться місцеві вибори, підтримати своїх кандидатів на дільниці прийдуть мільйони українців. Але й у день виборів у COVID-19 немає вихідного. Тому дуже важливо, щоб голосування пройшло максимально безпечно. МОЗ запропонувало відповідні правила, які підтримані Урядом. Ми продовжуємо інформувати про те, як саме мають пройти вибори, щоб це було безпечно для людей», — заявив міністр.

М. Степанов, зокрема, зазначив, що перед початком роботи голова виборчої комісії повинен визначити відповідальну особу, яка проводитиме опитування виборців щодо наявності симптомів респіраторних захворювань. Це стосується всіх осіб, які приходять на голосування. Крім цього, таке опитування мають пройти всі члени виборчих дільниць.

«Людині, у якої наявні ознаки респіраторної хвороби або підвищена температура тіла, рекомендується звернутися до лікаря. Під час проведення підготовки до виборів також обмежуються масові заходи в закритих приміщеннях. Йдеться про відвідування закладів освіти, на території яких розміщені виборчі комісії», — підкреслив очільник МОЗ.

Зазначимо, що на вході до виборчої комісії обов’язково мають бути обладнані місця із спиртовмісними дезінфікуючими засобами для рук та інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів. Біля входу та у приміщеннях для голосування слід нанести розмітку, що вказує на необхідність дотримання фізичної дистанції у 1–1,5 метра.

«За можливості необхідно забезпечити окремий вхід та вихід до приміщення для голосування. Таким чином можна розвести потоки людей. Кількість людей, які перебувають на дільниці, має бути обмежена. Не більше 3 осіб,  де видаються виборчі бюлетені. Важливо, щоб усі місця в приміщенні, усі поверхні, столи та стільці не були вкриті тканиною та могли бути продезінфіковані», — підкреслив М. Степанов.

Нагадаємо, що раніше МОЗ України розробило детальний план щодо забезпечення медичної допомоги у разі погіршення епідемічної ситуації в Україні, який визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Дуже важливо, щоб голосування пройшло максимально безпечно
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *