COVID-19: хто приймає рішення про перепрофілювання медичного закладу

Визначення медичного закладу, який здатен надавати необхідну допомогу пацієнтам з COVID-19, відбувається на рівні органів місцевого самоврядування. Крім цього, ще на початку пандемії Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України доручило  керівникам областей визначити як мінімум один пологовий будинок у регіоні, який надаватиме медичну допомогу вагітним із коронавірусною хворобою.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, наприклад у Волинській області, таким закладом було визначено комунальне підприємство «Луцький клінічний пологовий будинок». На сьогодні його завдання надавати акушерську допомогу населенню регіону, в тому числі вагітним із COVID-19.

Деякі лікарні будуть повністю перепрофільовані

Також регіонам було поставлено завдання окремо визначити багатопрофільні лікарні, які будуть повністю перепрофільовані під надання медичної допомоги іншим пацієнтам із коронавірусною хворобою. Таким чином ті пацієнти, які, окрім COVID-19, мають також інші патології — інфаркт, інсульт тощо, та потребують стаціонарного лікування, зможуть отримувати належну медичну допомогу.

Згідно з інформацією МОЗ України, для перепрофілювання місцевою владою вибрано Луцьку центральну районну лікарню, яка має 174 ліжка для надання багатопрофільної допомоги хворим.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov. ua

Фото — facebook.com/viktor.liashko

Коментар Віктора Ляшка, заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря України
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *