COVID-19: жорсткий локдаун зупинить економіку України

Сьогодні медична система України може витримати близько 15 тис. нових інфікованих COVID-19 на добу, хоча ще недавно критичною була кількість приблизно 9,5 тис. хворих щодня. Відбувається активне переобладнання лікарень та забезпечення медиків. Але цей ресурс не нескінченний, тому громадяни мають дотримуватися карантинних обмежень. Про це 22 жовтня 2020 р. розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» центральним українським телеканалам.

Жорсткий локдаун зупинить економіку України

Глава держави зазначив, що жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, і зараз його запровадження недоцільне.

За словами Президента, оцінка кількості щоденних заражень, за якої держава буде змушена вдатися до жорстких карантинних заходів, змінюється залежно від готовності медичних закладів.

«Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тис. захворілих на день наша медицина зупиниться — не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків… На сьогодні міністр Степанов має рацію, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун», — наголосив Глава держави.

Він додав, що одним з визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Їхню кількість намагаються збільшити шляхом перепрофілювання відділень медзакладів та залучення інтернів і студентів. Але цей ресурс не безмежний.

«Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему України під хворих на COVID-19. Не можуть мільйони лікарів несподівано з’явитися в Україні. Це велика проблема, і саме тому ми звертаємося до людей — ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски — не тільки для себе, але й для свого оточення», — зазначив В. Зеленський.

Країна не була готова до епідемії

На переконання Президента, навесні країна не була готова до епідемії коронавірусної хвороби, зокрема не було вертикалі санітарних лікарів, виробництва індивідуальних засобів захисту, апаратів ШВЛ. Наразі владі вдалося забезпечити населення та лікарні необхідним захистом, медобладнанням і тест-системами.

Використання коштів із Фонду боротьби з COVID-19

На запитання щодо нецільового використання коштів з Фонду боротьби з коронавірусом Президент зауважив, що COVID-фонд складається не з окремо наданих грошей, а з коштів державного бюджету, які раніше виділялися на різні програми, але їхня реалізація була тимчасово зупинена у зв’язку з епідемією. Так, за словами В. Зеленського, програма «Велике будівництво» фінансується завдяки частині коштів, які НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі в російської компанії «Газпром». Програма передбачає відновлення доріг, якими, серед іншого,  машини швидкої допомоги доправляють хворих до лікарень.

«Ніхто від COVID-хворих гроші не забирав», — наголосив Глава держави.

Українські лікарі знають, як лікувати

Президент також відзначив кваліфікацію українських медиків у лікуванні коронавірусних хворих та важливість їхнього достатнього грошового забезпечення.

«У нас майже найнижчий у Європі показник смертності — 1,9%  тому, що лікарі знають, як лікувати COVID-хворих. Вони швидко навчилися — італійці не просто так запрошували наших медиків», — зауважив Президент, додавши, що з вересня медичним працівникам підвищили зарплати.

Посилення відповідальності за порушення  карантинних обмежень

В. Зеленський також вважає доцільним посилення відповідальності за недотримання карантинних заходів. Він додав, що регулярно проводить наради, зокрема з представниками місцевої влади, щодо небезпеки нової хвилі епідемії. І вже розпочато кримінальні провадження проти міських голів у зв’язку з недотриманням карантину.

Вакцинація від COVID-19

Президент також розповів, що випробування проходить унікальна українська вакцина від COVID-19. Фахівці працювали над препаратом близько шести місяців.

Глава держави зауважив, що в Україні ще з радянських часів ніхто не займався розробленням вакцин. Він додав, що якщо вакцина проти коронавірусу успішно пройде випробовування, — він готовий випробувати її на собі.

«Але, незважаючи на нашу українську вакцину, якщо у когось підтверджена вакцина буде раніше, ми будемо закуповувати її у будь-якому разі. Ми не чекатимемо нашої, але потім її теж додамо. Бо з COVID ми будемо боротися не один рік. Вакцина працюватиме багато років», — розповів Президент.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами president.gov.ua

Володимир Зеленський докладно розповів, що робиться для запобігання епідемії
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *