Лікування туберкульозу: відбудеться Національний діалог

Центр громадського здоров’я МОЗ України запрошує взяти участь у Національному діалозі щодо спільних дій державних інституцій та організацій громадянського суспільства, зокрема спільноти людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, у подоланні бар’єрів на шляху до якісних медичних та соціальних послуг з лікування туберкульозу в рамках переходу від донорського фінансування на державне.

Мета заходу — налагодити міжсекторальну взаємодію та координацію органів законодавчої, виконавчої, судової влади та організацій громадянського суспільства, зокрема спільноти людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, у протидії захворюванню на туберкульоз в рамках переходу з донорського фінансування на державне.

Завдання — створити сприятливе правове середовище для забезпечення якості та доступності медичних і соціальних послуг з туберкульозу на всьому континуумі допомоги.

Кого запрошено до участі

До участі у заході запрошено:

 • представників виконавчої та законодавчої влади;
 • організації громадянського суспільства;
 • спільноту людей, яких торкнулася проблема туберкульозу;
 • організації, що надають технічну і донорську допомогу;
 • головних лікарів та фахівців обласних протитуберкульозних закладів, представників первинної ланки медико-санітарної допомоги;
 • представників органів місцевого самоврядування.

Дата проведення: 29 жовтня 2020 р. о 10:00–16:00 (з перервами)

Щоб долучитися до заходу онлайн, зареєструйтеся за посиланням.

Після реєстрації Вам будуть надіслані посилання, за якими Ви зможете долучитися до заходу і експертів у паралельних робочих групах.

Робоча група 1

Наявні потреби, правові бар’єри та можливості для подальшого сталого впровадження послуг з туберкульозу: профілактика, раннє виявлення, лікування та соціальна підтримка, які орієнтовані на потреби людей (зокрема дітей), та дотримання їхніх прав.

Робоча група 2

Розроблення концепції щодо створення та впровадження в Україні прийнятних правових умов для здорового розвитку дітей, яких торкнулася проблема туберкульозу (діагностичні, лікувальні, освітні та соціальні послуги (зокрема психологічна допомога), та алгоритму внесення змін до наявних нормативно-правових документів.

Робоча група 3

Розроблення фінансових та юридичних механізмів соціального контрактування для залучення організацій громадянського суспільства до надання послуг щодо туберкульозу: профілактика, раннє виявлення, соціальна підтримка, що орієнтована на потреби людини (в контексті епідемії COVID-19).

Протягом заходу учасники матимуть змогу ставити запитання у чаті. Більше інформації про Національний діалог.

У разі виникнення запитань щодо програми заходу, інших коментарів чи відгуків пишіть онлайн-фасилітатору заходу: Андрій Дудник, доцент кафедри фтизіатрії з курсом клінічної імунології та алергології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова: andriidudnyk@vnmu.edu.ua.

Контактна особа з організаційних питань: Юлія Кирилова: +38 067 3681081.

У разі виникнення запитань щодо підключення до заходу або інших технічних проблем, будь ласка, зв’яжіться з технічним координатором: Олексій Яніга: yaniga@ukr.net, +38 093 5211170.

Фінансова, технічна, організаційна підтримка заходу:

 • БО «100% життя» у рамках реалізації компонента 10М. «Підтримка та інституційний розвиток ТБ-спільноти» проєкту «Сталість, інновації, результат»;
 • Європейська коаліція із боротьби з туберкульозом, у рамках регіонального проєкту TB-REP 2.0;
 • Європейське регіональне бюро ВООЗ та Офіс ВООЗ в Україні;
 • Центр громадського здоров’я України;
 • Національне партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua

Щодо спільних дій державних інституцій та організацій громадянського суспільства, зокрема спільноти людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, у подоланні бар’єрів на шляху до якісних медичних та соціальних послуг з лікування туберкульозу в рамках переходу від донорського фінансування на державне
Дополнительно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *